Людиномірність постнекласичної науки: основні проблеми та суперечності

Видавництво Львівської політехніки

У статті розглядається специфіка постнекласичного підходу в сучасній філософії природознавства, що полягає в необхідності приймати до уваги людську особистість як суб’єкта пізнання. Людиномірність постнекласичної науки вступає в суперечність з ідеалом наукової об’єктивності, pозв’язання якої вбачається на шляху діалектичного зняття класичної єдності та некласичної множинності. The author considers features of post-non-classical approach in contemporary philosophy of science, and the necessity to take into account the cognizing subject. Human dimension of post-non-classical science comes into contradiction with the ideal of scientific objectivity, its resolution being enabled by dialectical comprehension of classical unity and non-classical plurality.

антифундаменталізм, постнекласична наука, людиномірність, міждисциплінарність, синергетика, antifoundationalizm, human measureness, postnonclassical science, interdisciplinarity, synergetics

Мєлков Ю. Людиномірність постнекласичної науки: основні проблеми та суперечності / Юрій Мєлков // На шляху до синтезу філософії, науки та релігії : матеріали IV Всеукраїнської науково-практичної конференції "Людина. Всесвіт. Абсолют. Класичний, некласичний, постнекласичний та езотеричний підходи", 19–20 квітня 2013 року / Національний університет "Львівська політехніка", Кафедра філософії, Громадське об’єднання "Сходження". – Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2013. – С. 77–85. – Бібліографія: 11 назв.