Хімічний потенціал напівобмеженого "желе"

Розглянуто задачу розрахунку хімічного потенціалу напівобмеженого взаємодіючого "желе". Отримано рівняння і знайдено його розв'язок у наближенні Томаса-Фермі, що відповідає методу функціоналу густини. Показано, що в цьому наближенні в термодинамічній границі хімічний потенціал не залежить від сил зображення і є додатно визначеним для всіх концентрацій, характерних для металів. The problem of calculation of the semiin nite jellium chemical potential ¹ is considered. The equation for determination of chemical potential ¹ is obtained and its solution in Thomas-Fermi's approximation is founded. It is shown, that in this approximation in thermodynamiclimit N ! 1; V ! 1; NV= const the chemical potential ¹ does not depend on image forces and is positively de ned for all metallic concentrations.

напівобмежене желе, хімічний потенціал, semiinnite jellium, chemical potential

Костробій П. Хімічний потенціал напівобмеженого "желе"/ П. Костробій, О. Уханська, О. Кекало // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2007. – № 601 : Фізико-математичні науки. – С. 73–77. – Бібліографія: 7 назв.