Thumbnail Image

Видавництво Львівської політехніки

Стаття присвячена систематизації відомих сьогодні і розроблених в Донецькому національному університеті полімерних матеріалів на основі високомолекулярних поліетиленоксиду (ПЕО) і поліакріламіду (ПАА). Обгрунтовані галузі переважного практичного застосування однорідних розчинів, висококонцентрованих полімерних гелей, рідких (суспензії, пасти) і твердих полімерних композицій (покриттів і брикетів) на основі ПЕО і ПАА в енергозбереженні й екології. This paper is devoted to the systematization of known to date and developed at the Donetsk National University polymeric materials based on high-molecular polyethylene oxide (PEO) and polyacrylamide (PAA). Areas for the practical application of homogeneous solutions, highly concentrated polymeric gels, liquids (suspensions, pastes) and solid polymer compositions (coating and pellets) based on PEO and PAA in energy saving and environmental protection are reasonable.

композиція, поліетиленоксид, ефект Томса, енергозбереження, екологія, техногенна безпека, polymeric composition, polyethyleneoxide, Toms`effect, energy-saving, ecology, antropogenic safety

Ступін О. Б. Гідродинамічно-активні водорозчинні полімерні композиції і перспективи їх застосування в енергозбереженні й екології / О. Б. Ступін, О. П. Симоненко, П. В. Асланов // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2013. – № 758 : Теплоенергетика. Інженерія довкілля. Автоматизація. – С. 85-96. – Бібліографія: 11 назв.

Endorsement

Review