Видавництво Львівської політехніки

Розглянуто застосування нового методу аналізу напруженого стану для точного визначеного впливу умов закріплення шаруватих балок на їхні динамічні властивості. Детально розглядається напружений стан в області закріплення. Наведена теоретична модель передбачає деформації шарів з урахуванням трансверсальної зсувної деформації, нормальної деформації і напруги. Розглянуто числові приклади залежність частотного спектра від анізотропії механічних властивостей і конфігурації вузла закріплення, ідентифікація модулів пружності шарів балки. Paper deals with the new method of stress state analysis for the explicit determination of the dynamic properties layered plates. The stress state is under detailed analysis. The proposed theoretical model takes into account the transverse shear deformation, normal deformation and stress. Numerical examples are under discussion: the frequency spectrum dependence from the mechanical properties anisotropy; elastic modules identification of beam layers.

Налаштування динамічних характеристик пружних пластинчастих елементів динамічних гасників коливань / Б.М. Дівєєв, М. В. Глобчак, І. С. Когут, Б. Ю. Максимович // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2010. – № 679 : Оптимізація виробничих процесів і технічний контроль у машинобудуванні та приладобудуванні. – С. 49–55. – Бібліографія: 27 назв.