Наведено методику визначення жорсткісних параметрів стрижня двомасової коливальної системи з чотирма ступенями вільності методом скінченних елементів (МСЕ). Наведено деформований стан стрижня в умовах навантаження, отриманий за допомогою МСЕ та методом початкових параметрів. Побудовані епюри згинальних моментів, поперечних сил та напружень по довжині стрижня. This article describes the method of determination of stiffness parameters of a rod of the double-mass oscillating system with four degrees of liberty of a finite element method (FEM). Deformation states of a rod in requirements of a loading with the help of a finite element method and a method of initial parameters are reduced. Diagrams of the bending moments, transversal forces and tensions on length of a rod are built.

стрижень, двомасова коливальна система, метод скінченних елементів, метод початкових параметрів

Гаврильченко О.В. Напружено-деформований стан стрижня двомасової коливальної системи вібраційної синфазної машини з електромагнітним приводом / О. В. Гаврильченко, О. С. Ланець, В. М. Гурський // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2007. – № 588 : Динаміка, міцність та проектування машин і приладів. – С. 13-19. – Бібліографія: 6 назв.