Сформовані технологічні вимоги до характеристик відцентрових помп систем теплопостачання. Здійснений аналіз двох способів дроселювання – механічного і елек- тричного. Доведена економічна ефективність частотно-керованого електроприводу помпи. In this article the technological requirements to performances of centrifugal pumps of systems heat supply are formulated. The analysis of two methods throttling of pumps – mechanical and electrical is held. The economic efficiency is demonstrated is frequent of the controlled electric drive of the pump.

Венгльовський В. І. Зниження енергоспоживання в системах теплопостачання на основі регульованих помп / В. І. Венгльовський // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2004. – № 520 : Теорія і практика будівництва. – С. 26–31. – Бібліографія: 11 назв.