Зміст та значення провідних соціальних функцій утопії

Автор визначає та окреслює такі соціальні функції утопії, як соціального явища (що властиві і позитивній, і негативній утопії): дидактичну, прогностичну, критичну, аксіологічну, культуротворчу, особистісну, виховну, соціально-політичну, і робить висновок про соціальну доцільність (а не надлишковість) утопії у житті суспільства. Author of the article defines and traces next social functions of utopia as social phenomenon (which belong both to positive and negative utopias): deductical, prognostic, critical, value, cultural, personal, educational, socio-political; and makes conclusion about social expedience (but not superfluity) of utopia in social life.

утопія, антиутопія, соціальна функція, суспільство, особистість, критика, культура, utopia, antiutopia, social function, person, critique, culture, society

Петрушенко О. Зміст та значення провідних соціальних функцій утопії / Оксана Петрушенко // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2008. – № 607 : Філософські науки. – С. 65–69. – Бібліографія: 13 назв.