Стаття присвячена оцінці продуктивних сил регіонів на основі статистичної звітності даних України, дефорсаціям в їх розміщенні; проаналізований досвід США і Канади в цій сфері. Article is denote evaluation of productive region power on the grounds of statistical reporting given Ukraines, deformation in their accomodation; analyse world experience Canada and USA in this sphere.

Васильченко Г. В. Деформації в розміщенні продуктивних сил регіонів та їх вплив на розвиток економіки / Г. В. Васильченко, Б. В. Гречаник // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2001. – № 436 : Менеджмент та підприємництво в Україні: етапи становлення і проблеми розвитку. – С. 441–446.