Видавництво Львівської політехніки

У статті розглянуто сучасні наукові концепції природи свідомості та здійснено аналіз їх впливу на формування постнекласичної наукової парадигми. З’ясовано, що пояснення природи свідомості може мати наслідком трансформацію уявлень про те, чому дійсність є сприйманою не тільки у локальному контексті, але й у глобальному. This article contains modern scientific conception nature of consciousness and analyses paradigm of postclassical science. The consciousness can be local or global. This feature of alters the perception of reality.

свідомість, наукова парадигма, квантова механіка, постнекласичність, consciousness, scientific paradigm, quantum mechanics, postclassical science

Кадикало А. Про одиничність та універсальність свідомості у постнекласичній науковій парадигмі / Андрій Кадикало // На шляху до синтезу філософії, науки та релігії : матеріали IV Всеукраїнської науково-практичної конференції "Людина. Всесвіт. Абсолют. Класичний, некласичний, постнекласичний та езотеричний підходи", 19–20 квітня 2013 року / Національний університет "Львівська політехніка", Кафедра філософії, Громадське об’єднання "Сходження". – Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2013. – С. 114–123. – Бібліографія: 6 назв.