Метод визначення похибки термоелектричних перетворювачів на місці експлуатації

Видавництво Львівської політехніки

Запропоновано метод періодичної метрологічної перевірки на місці експлуатації головної термопари термоелектричного перетворювача (ТП) з керованим профілем температурного поля без його демонтажу та без участі взірцевого ТП або будь-якого іншого взірцевого давача температури. Під час проведення первинної метрологічної перевірки такого ТП з використанням ТП першого / третього рівня робочої схеми метрологічної перевірки проведено оцінку похибки періодичної метрологічної перевірки, яка показала, що остання не перевищуватиме 1 / 1,2 °С. Предложен метод периодической поверки на месте эксплуатации главной термопары термоэлектрического преобразователя (ТП) с управляемым профилем температурного поля без его демонтажа и без участия образцового ТП или любого другого образцового температурного сенсора. При проведении первичной поверки такого ТП с использованием ТП первого / третьего уровня рабочей поверочной схемы проведена оценка погрешности периодической поверки, которая показала, что она не превышает 1 / 1,2 °С. The method of periodic verification in operation condition of the main thermocouple of thermocouple based sensor with controlled profile of temperature field (TBS with CPTP) is proposed in this paper. This periodic verification can be done without dismantling out of sensor from operation place as well as without any working standards. The reference thermocouples of either 1-st or 3-rd level of hierarchy scheme can be used for verification of TBS with CPTP right after produce. Evaluation of self verification error in this case has shown value of error at either 1ºC or 1.2 ºC respectively.

Кочан О. Метод визначення похибки термоелектричних перетворювачів на місці експлуатації / Орест Кочан // Вимірювальна техніка та метрологія : міжвідомчий науково-технічний збірник / Національний університет "Львівська політехніка" ; відповідальний редактор Б. І. Стадник. – Львів : Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2014. – Випуск 75. – С. 32–39. – Бібліографія: 30 назв.