Перший кодекс українського права та інституалізація юридичної аргументації

У працях дослідників “Руська Правда” постає як нормативно-правовий акт або навіть звод законів. Існують думки про “Руську Правду” як про звод звичаїв або зведення судових прецедентів. Розкрито питання про правову природу першого кодексу українського права та інституалізацію юридичної аргументації.
In the works of the researchers The Russian Truth appears as a normative legal act, or even a set of laws. There are opinions about The Russian Truth as a vault of customs or a set of judicial precedents. The questions about the legal nature of the first code of Ukrainian law and the institutionalization of legal reasoning are discussed.
В трудах исследователей “Русская Правда” предстает в качестве норма- тивного правового акта, или даже свода законов. Существуют мнения о “Русской Правде” как о своде обычаев или судебных прецедентов. Раскрываются вопросы о правовой природе первого кодекса украинского права и институализации юридической аргументации.

історія права, Київська Русь, “Руська Правда”, історія законодавства, джерела давньоруського права, юридична аргументація, history of Law, Kievan Rus, The Russian Truth, the history of legislation, sources of ancient Russian law, legal argumentation, история права, Киевская Русь, Русская Правда, история законо- дательства, источники древнерусского права, юридическая аргументация

Романова А. Перший кодекс українського права та інституалізація юридичної аргументації / Альона Романова, Олена Чорнобай // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Юридичні науки. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2018. — № 889, випуск 17. — С. 42–48. — (Теорія та філософія права).