Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Нелеговані білі чавуни мають велику крихкість. Після гарячого пластичного деформування матриця роздрібнюється, і структура її починає відповідати принципу Шарпі–Бочвара. Інакше досягти того ж результату можна легуванням білого чавуну V, Nb або Ti. Тобто з’являється можливість отримувати білий чавун, який використовується не тільки для технологій литва, але і для кування, зварювання, наплавлення. Non-alloyed white cast irons have large brittleness. After carrying out of not plastic deformation the matrix is grinded and the structure begins to correspond to Sharpe-Bochwar principle. Another way of achieving the same result is by means of alloying of white cast iron V, Nb or Ti. Thus we have a possibility to get white cast iron, which is used, not only for casting but for swaging, welding and surfacing as well.

Жуков А. О. Новітні технології виготовлення та зміцнення деталей із використанням СВС-процесів / А. О. Жуков, Ю. Ю. Жигуц // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2006. – № 560 : Оптимізація виробничих процесів і технічний контроль у машинобудуванні та приладобудуванні. – С. 92–97. – Бібліографія: 12 назв.