Стратегічне партнерство та його моделі у міжнародних відносинах

No Thumbnail Available

Date

2011

Journal Title

Journal ISSN

Volume Title

Publisher

Видавництво Львівської політехніки

Abstract

В матеріалах визначено основні підходи щодо визначення поняття «стратегічне партнерство» як на теоретичному, так і практичному рівні . Для повної характеристики було визначено основні мотиви та принципи стратегічного партнерства та проаналізовано основні критерії, за яких стратегічне партнерство існує. Особливістю аналізу стало практичне стратегічне партнерство країн світу на основі таких критеріїв як спільний кордон, спільність економічного розвитку, культурна та регіональна близькість, існування договору про стратегічне партнерство. На основі аналізу стратегічного партнерства в зовнішньополітичній практиці держав було вирізнено реальне та формальне стратегічне партнерство. Особливу увагу було звернено на підхід щодо стратегічного партнерства доктора політичних наук Г. Перепилиці, якому вдалося подолати суто декларативний підхід до визначення цього поняття. В поданих матеріалах також було коротко охарактеризовано критерії стратегічно партнерства США та Росії, ФРН та Росії, Китаю та Росії. На основі аналізу стратегічного партнерства в міждержавних відносинах їх було зведено автором до п’яти моделей: фактичне стратегічне партнерство, декларативне стратегічне партнерство, прагматичне стратегічне партнерство, представницьке стратегічне партнерство, асемитричне стратегічне партнерство.

Description

Keywords

стратегічне партнерство, двосторонні відносини, зовнішня політика держав, двосторонні договори, національні та стратегічні інтереси, енергетична складова

Citation

Гнип О. Стратегічне партнерство та його моделі у міжнародних відносинах / Олександра Гнип // Гуманітарні та соціальні науки : матеріали IIІ Міжнародної конференції молодих вчених HSS-2011, 24–26 листопада 2011 року, Львів, Україна / Національний університет "Львівська політехніка". – Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2011. – С. 162–165. – (3-й Міжнародний молодіжний фестиваль науки "Litteris et Artibus"). – Бібліографія: 8 назв.