Експлікація трансцендентного в класичній та некласичній теорії пізнання

Видавництво Львівської політехніки

В статті розкрито особливості класичного та некласичного підходів до розуміння пізнання, а також проаналізовано форми виявлення трансцендентного в контексті його розгляду. На основі проведеного аналізу робиться висновок про те, що при переході від класичної до некласичної філософії трансцендентне втрачає статус вихідного чинника та форми фіксації пізнавальних актів. In the article the particularities of classical and non-classical cognition are investigated. The problem of the transcendent is examined. The author on the basis of the accomplished analysis concludes that during the transition from classical to non-classical philosophy the transcendent loses the status of primordial factor and the form of cognitive act’s fixation.

пізнання, гносеологія, трансцендентне, іманентне, суб’єкт, об’єкт, мислення, cognition, gnoseology, transcendent, immanent, subject, object, thinking

Федорів Л. Експлікація трансцендентного в класичній та некласичній теорії пізнання / Любомир Федорів // На шляху до синтезу філософії, науки та релігії : матеріали IV Всеукраїнської науково-практичної конференції "Людина. Всесвіт. Абсолют. Класичний, некласичний, постнекласичний та езотеричний підходи", 19–20 квітня 2013 року / Національний університет "Львівська політехніка", Кафедра філософії, Громадське об’єднання "Сходження". – Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2013. – С. 171–178. – Бібліографія: 12 назв.