Констатовано, що сучасна філософія знову звернулася до метафізики після того, як у ХІХ ст. метафізику розглядали як територію вигадок та догматизму. Вдумливий аналіз процесів мислення, істотних характеристик та проявів людини засвідчив сьогодні виправданість використання у філософських дослідженнях звертань до безмежного, безумовного та надприродного. In the article is stated that contemporary philosophy came back to metaphysics after the period of XIX century when metaphysics was understood as territory of fiction and dogma. Meditative analysis of cognitive processes, substantive characteristics and manifestations of human being assured excuse of contemporary using of address towards unbounded, irrespective and supernatural in philosophical studies.

безмежне, безумовне, надприродне, цілісне мислення, метафізичні зацікавлення, unbounded, irrespective, supernatural, whole thinking, metaphysical interest

Петрушенко В. Чому – метафізика? (До питання про причини і наслідки метафізичного ренесансу в сучасній філософії) / Віктор Петрушенко // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2008. – № 607 : Філософські науки. – С. 3–9. – Бібліографія: 30 назв.