Геофизическая обсерватория «Петрозаводск»

Видавництво Львівської політехніки

24 января 2013г. на территории Ботанического сада Петрозаводского государственного уни- верситета (ПетрГУ) сотрудниками Института геологии КарНЦ РАН, Полярного геофизического института КНЦ РАН, Горно-Геологического факультета ПетрГУ открыта Геофизическая обсерватория. Основной целью обсерватории является проведение сейсмологических наблюдений на территории Республики Карелия; наблюдений вариаций и микропульсаций геомагнитного и геоэлектрического полей (МВС) в районе Петрозаводска, развертывание приемного пункта спутниковой томографии для контроля состояния верхней ионосферы, пункта спутниковой геодезической сети (GPS). 24 січня 2013 р. на території Ботанічного саду Петрозаводського державного університету (ПетрДУ) співробітниками Інституту геології КарНЦ РАН, Полярного геофізичного інституту КНЦ РАН, Гірничо-геологічного факультету ПетрГУ відкрита Геофізична обсерваторія. Основною її метою є проведення сейсмологічних спостережень на території Республіки Карелія; спостереження варіацій і мікропульсацій геомагнітного і геоелектричного полів (МВС) в районі Петрозаводська, розгортання приймального пункту супутникової томографії для контролю стану верхньої іоносфери, пункту супутникової геодезичної мережі (GPS). Januaru, 24, 2013 on the territory of Botanic Garden (Petrozavodsk State University – PetrSU) by means of stuff from Institute of Geology (Karelia Sci. Center RAS), Polar Geophysical Institute (KSC RAS), Mininggeological Dep. of PetrSU was founded The Geophysical Observatory. The main objects of Observatory are seismic observations in Karelia; observations of geomagnetic and geoelectric fields variation and micro pulsations near Petrozavodsk; foundation of satellite tomography receiving station for monitoring of upper ionosphere state and station of satellite geodetic network (GPS).

геофизическая обсерватория, сейсмический мониторинг, электромагнитные поля, вариации магнитного поля, пункт (GPS), радиотомографический комплекс, геофізична обсерваторія, сейсмічний моніторинг, електромагнітні поля, варіації магнітного поля, пункт (GPS), радіотомографічний комплекс, geophysical observatory, seismic monitoring, electromegnetic fields, magnetic field variations, GPS station, radio-tomography complex

Шаров Н. В. Геофизическая обсерватория «Петрозаводск» / Н. В. Шаров // Геодинаміка. – 2013. – № 2 (15) : Геофізичні технології прогнозування та моніторингу геологічного середовища : V Міжнародна наукова конференція до 95-річчя Національної академії наук України, 1–4 жовтня 2013 року, Львів. – С. 364–366.