Розглядаються властивості лінійного високочастотного чотириполюсника, утвореного відрізками двох ліній передачі з електромагнітним зв’язком між ними та з реактивними навантаженнями на протилежних кінцях одного з відрізків, за умов забезпечення заданого значення фазового зсуву високочастотного сигналу та узгодження. Запропоновано метод розрахунку електричних параметрів елементів схеми з компенсацією впливу різниці фазових швидкостей парної і непарної мод. The transform properties of the linear microwave four-pole formed by two-coupled transmission lines with the reactive loads, which are connected to opposite ends of one line segment, are considered. The method for this circuit electrical parameters calculation with possibility to compensate the effect of difference of even and odd mode phase velocities is proposed.

Оборжицький В. І. Трансформуючі властивості відрізка зв’язаних ліній передачі з двостороннім симетричним навантаженням / В. І. Оборжицький // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2006. – № 557 : Радіоелектроніка та телекомунікації. – С. 43–48. – Бібліографія: 6 назв.