Враховуючи рівняння Фіка–Шукарева, розрахунковим методом виведений критерій оптимізації, оптимальний коефіцієнт турбулізації ламінарного (Л) шару при гравітаційній та відцентровій екстракції. На прикладі осадження кристалів марганцевокислого калію у воді, а також подрібнених частинок підшлункової залози забійних тварин у розчині етилового спирту показано можливість застосування вказаного критерію для розрахунку оптимальних діапазонів подрібнення сировини при максимальній інтенсивності дифузійних процесів, зокрема розчиненні та екстракції в системі тверде тіло – рідина. Taking to consideration the Fique–Shukaryev equity, the criterium of optimization ( the optimal coefficient of laminar layer turbulization ) is found out in gravity and centrifugal extraction conditions. On the example precipitation of KMnO4 crystals in water as well as cut particles of pancreas of slaughted animals in ethanol was shown a possibility of the mentionned criterium usage for the calculation of optimal diapasons of the row material cutting during insuline production and other organic preparates in maximal diffusion process intensity, especially in dissolution and extraction in hard body and liquid system.

Білонога Ю. Л. Оптимізація параметрів подрібнення твердої сировини під час розчинення та екстракції в полі гравітаційних або відцентрових сил / Ю. Л. Білонога // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2004. – № 515 : Оптимізація виробничих процесів і технічний контроль у машинобудуванні та приладобудуванні. – С. 104-116. – Бібліографія: 9 назв.