Філософсько-правова природа категорії «агресія»

У дисертації проведено комплексне дослідження філософсько-правової природи категорії «агресія» через визначення метаантропологічних детермінант феномену та праксеологічних аспектів подолання агресії в умовах соціокультурних трансформацій. The author undertakes a thorough examination of the philosophical and legal nature of the concept of «aggression», identifying the meta-anthropological determinants of the phenomenon and delving into the praxeological facets of the treatment of aggression within the framework of socio-cultural transformations.

агресія, філософсько-правовий аналіз, домашнє насильство, протидія, право війни, збройний конфлікт, правопорушення, юридична відповідальність, правові цінності, санкція, правова норма, правові відносини, домагання, свобода, механізми запобігання, aggression, philosophical and legal analysis, domestic violence, counteraction, law of war, armed conflict, offense, legal responsibility, legal values, sanction, legal norm, legal relations, harassment, freedom, prevention mechanisms

Максим Х. Б. Філософсько-правова природа категорії «агресія» : дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії : 081 – право / Христина Богданівна Максим ; Міністерство освіти і науки України, Національний університет «Львівська політехніка». – Львів, 2023. – 244 с. – Бібліографія: с. 191–227 (342 назви).