Василіянські школи в системі шкільної освіти України періоду XVII–XVIII ст.

Розглянуті соціально-історичні передумови становлення і розвитку шкільної освіти в Україні XVII–XVIII ст., показано місце василіянських (греко-католицьких) шкіл у цій системі. Василіянська система шкільної освіти у всі періоди свого існування була нерозривно пов’язана з західноєвропейською культурою, сприяла засвоєнню надбань європейських народів у східнослов’янському середовищі. Im vorliegenden Artikel werden die sozial-historischen Voraussetzungen des Entstehens und der Entwicklung des Schulsystems in der Ukraine des XVII.–XVIII. Jahrhunderts, sowie die Stelle der griechisch-katholischen Schulen in diesem System untersucht. Die basilianischen (griechisch-katholischen) Schulen waren in ihrer ganzen Geshichte mit westeuropäischen Kultur eng verbunden, sie fördern die Aufnahme von Leistungen der europäischen Völker in den ostslavischen Kulturrahmen.

Антонюк Г. Д. Василіянські школи в системі шкільної освіти України періоду XVII–XVIII ст. / Г. Д. Антонюк // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2002. – № 465 : Проблеми лінгвістики науково-технічного і художнього тексту та питання лінгвометодики. – С. 7–10. – Бібліографія: 12 назв.