Проведено огляд і здійснено аналіз засобів обробки природної мови (ОПМ). Визначено глобальний критерій оцінювання ефективності засобів ОПМ. Подано рекомендації щодо доцільності використання засобів ОПМ.
The review and analysis of natural language processing methods (NLP) was carried out. Definitely a global criterion for evaluating the effectiveness NLP funds. Recommendations on the expediency of the use NLP funds are given

обробка природної мови, штучний інтелект, інженерія текстів, діалог студент–ЕОМ, natural language processing, artificial intelligence, text engineering, studentcomputer dialogue

Кужій Л. І. Побудова системи діалогу студент-пк на базі природної мови обміну з використанням середовища java / Л. І. Кужій, І. Р. Хархаліс, А. М. Худий // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Інформаційні системи та мережі. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2018. — № 887. — С. 81–91. — (Комп’ютерна та математична лінгвістика).