Досліджено фізико-хімічні закономірності реагентного пом’якшення водопровід- ної води м. Львова. Визначено оптимальні дози реагентів за содового та вапняно- содового пом’якшення. З’ясовано характер лімітуючої стадії процесу. За моделлю реактора ідеального витіснення визначено порядок реакції та ефективні константи швидкості. Дано практичні рекомендації щодо технологічних схем водопом’якшу- вальних установок. Reagent softening of the Lviv water-pipe water is studied. Optimum doses of soda at soda and lime-soda softening of the water are determined. Character of limiting stage of process, kinetic order of reactions and effective velocity constants of soda and lime-soda softening reactions are determined.

Тихонова І. А. Кінетичні закономірності процесу реагентного пом’якшення водопровідної води м. Львова / І. А. Тихонова , Н. М. Тазалова // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2007. – № 602 : Теорія і практика будівництва. – С. 179–186. – Бібліографія: 10 назв.