Розглянуто метод теоретичного і експериментального аналізу нестаціонарного процесу врізання черв’ячної фрези. Метод базується на теоретично-прикладній основі для комплексногодослідження процесу зубофрезерування. Запропоновано спосіб зниження рівня коливань та вібрацій і стабілізації процесу у фазі врізання на верстатах з ЧПК регулюванням осьової подачі. The method of the theoretical and experimental analysis of non-steady process of indenting of a screw type hob is shown. The method is grounded on the theoretical and practical basis for the profound study of the cog-wheels grooving process. The decrease ofoscillating vibration levels, as well as stabilization of the process in the stage of indenting of the CNC machine tools are proposed.

Грицай І. Є. Дослідження динаміки врізання під час оброблення зубчастих коліс черв’ячними фрезами / І. Є. Грицай, М. Л. Кукляк // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2004. – № 515 : Оптимізація виробничих процесів і технічний контроль у машинобудуванні та приладобудуванні. – С. 18-26. – Бібліографія: 8 назв.