Розглянуто і проаналізовано нормативну основу метрологічного забезпечення вимірювання природного газу. Проаналізовано причини нераціонального споживання газу, його заощадження у житлово-комунальному і побутовому господарстві. Запропо- новано методи удосконалення нормативно-технічної бази. In the article the normative base of metrological assurance of natural gas measurements are considered and analyzed. The reasons of no effective gas using are analyzed. The methods of the improvement of the normative and technical bases are proposed.

Обух І. Я. Шляхи вдосконалення нормативно-технічної бази систем індивідуального обліку природного газу / І. Я. Обух, В. О. Яцук // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2008. – № 608 : Автоматика, вимірювання та керування. – С. 133–136. – Бібліографія: 8 назв.