Метафора дуалізму у гностицизмі

Національний університет "Львівська політехніка"

У статті автор спростовує твердження про те, що гностицизм у своїй основі дуалістичний та визнає існування двох і більше богів. Автор статті доходить висновку, що в основу гностицизму покладено онтологічний монізм, а дуалізм – це лише метафора, яка покликана показати недосконалість та позірність чуттєвого (матеріального) світу. In this article the author refutes the statement that Gnosticism is dual in its own basis and recognizes the existence of two or more gods. The author comes to the conclusion that in the basis of Gnosticism is ontological monism, but dualism is only metaphor, which shows imperfection and illusiveness of sensuous (material) world.

дуалізм, онтологічний монізм, метафора, деміург, еон, Ісус Христос, самопороджене, dualism, ontological monism, metaphor, demiurge, eon, Jesus Christ, autogene

Карівець І. Метафора дуалізму у гностицизмі / Ігор Карівець // На шляху до синтезу філософії, науки та релігії : матеріали круглого столу на тему: "Поетика і практика езотеризму", 3–4 квітня 2015 року / Національний університет "Львівська політехніка" [та інші]. – Львів, 2015. – С. 49–56. – Бібліографія: 9 назв.