Мультиструктура для фронтальної поверхні сонячних елементів

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Для фотоелектричного перетворювача (ФЕП) сонячної енергії розроблено оптичну систему відбивання фронтальної поверхні у вигляді багатофункціональної мультитекстури на основі поруватого кремнію (ПК). Мультитекстуру з низьким інтегральним коефіцієнтом відбивання було створено шляхом переформатування технологічного процесу, об’єднуючи електрохімічні і хімічні методи формування ПК. ФЕП, виготовлені з використанням мультитекстур ПК, показали збільшення ефективності перетворення порівняно із стандартними сонячними елементами. For the sun energy photoelectric converter (PEC) the reflection optical system of frontal side is developed in the type of multifunction multitexture on the basis of porous silicon (PS). Multitexture with the low integral coefficient of reflection it was created by re-formatting of technological process, uniting the electrochemical and chemical methods of PS. PEC, made with the use of the PS multitexture, showed an increase efficiency of converter comparatively with standard solar cells.

фотоелектричний перетворювач, мультитекстура, photoelectric converter, мultitexture

Єрохов В. Ю. Мультиструктура для фронтальної поверхні сонячних елементів / В. Ю. Єрохов // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2009. – № 646 : Електроніка. – С. 66–70. – Бібліографія: 14 назв.