Видавництво Львівської політехніки

Розглянуто основні засади формування та розвитку площі А. Міцкевича (площа Фердинанда, площа Маріацька) у Львові, проаналізовано споруди, з яких вона сформована, та ансамбль площі Міцкевича, який створювався у 1800–1920 рр. і є важливою пам’яткою містобудування і архітектури Львова. Пам ’ятник авторства А. Попеля, виконаний у притаманній львівській архітектурній школі класичній манері, був його дом і нантою приблизно до кінця ХХ ст. Сучасна площа об’єднує різностильові споруди, від неокласицизму до сучасних будівель. The basic principles of the formation and development of A. Mickiewicz square (Ferdinand square, Mariatsky square) in Lviv are reviewed, the analysis of its forming structures was made. The ensemble of Mickiewicz square, which was created during the 1800–1920 and remains an important monument of the city planning a nd architecture nowadays, was analyzed. The monument by A. Popel, created in characteristic for Lviv classical architectural school, was the dominant of the square till the end of the twentieth century. Modern different in styles from the Neoclassical till the beginning of the XX c. buildings of the square were characterized.

площа, ансамбль, пам’ятник, стиль, засіб, середовище, реконструкція, area, band, monument, style, medium, medium reconstruction

Ковальчук Х. І. Пам’ятник як домінанта центральної площі (на прикладі пам`ятника Адаму Міцкевичу у Львові) / Х. І. Ковальчук // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2013. – № 757 : Архітектура. – С. 193–199. –Бібліографія: 9 назв.