Управління процесами ліквідації наслідків радіаційного забруднення

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Подано характеристику екологічних та економічних наслідків радіаційного забруд- нення України внаслідок аварії на ЧАЕС. Розглянуто, як державні суб’єкти управління розв’язують проблему Чорнобильської катастрофи, а також здійснено аналіз законодавчої та розпорядчої баз з ліквідації наслідків аварії. Визначено позитивні та негативні моменти змістовної спрямованості виданих законодавчими і виконавчими органами влади актів. Встановлено стадію процесу прийняття рішення про купівлю радіозахисних продуктів. Проінформовано окремі групи населення про лікувальні здатності продуктів харчування з радіопротекторними властивостями за результатами власного маркетингового дослідження. Виокремлено причини відмови від споживання радіозахисного харчування певних груп респондентів. In the article description of ecological and economic consequences of radiation contamination of Ukraine is given as a result of Chernobyl wreck. It is considered state subjects of management of Chernobyl catastrophe problem decision and also the analysis of legislative and prescriptive base is carried out from liquidation of wreck consequences. Defined positive and negative moments in content orientation given out by the legislative and executive bodies powers of acts. The stage of process of radioprotective products purchase decision-making is set. Separate groups of population informing about the medical capabilities of food stuffs with radioprotective properties is given as a result of own marketing research. Reasons of refusal of certain groups of respondents from radioprotective feed consumption are selected.

Скибінська З. М. Управління процесами ліквідації наслідків радіаційного забруднення / З. М. Скибінська, О. С. Скибінський // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2006. – № 575 : Менеджмент та підприємництво в Україні: етапи становлення і проблеми розвитку. – С. 104–114. – Бібліографія: 18 назв.