Набуття новою технологією серйозного економічного значення пов’язано з її поширенням (дифузією). У наукових дослідженнях увага акцентується на аналізі традиційного напрямку поширення інновацій від "центру" до "периферії". В умовах глобалізації поширення інновацій у просторі може відбуватися не від центру до периферії, а хаотично – залежно від конкретної економічної ситуації у відповідному місці простору (регіоні). Технічна застарілість є стимулом до тимчасового технічного консерватизму. Часто здійснення інновації у високорозвинених регіонах є недоцільним, а у малорозвинених регіонах – доцільним. Acquisition is related new technology of serious economic value to its distribution (by diffusion). In scientific researches attention is accented on the analysis of traditional direction of distribution of innovations from a "center" to "periphery". In the conditions of globalization of distribution of innovations in space can originate not from a center to periphery, but chaotically – depending on a concrete economic situation in the proper place of space (region). A technical ramshackleness comes forward a stimulus to temporal technical conservatism. Often realization of innovation in highly developed regions is inadvisable, and in underdeveloped regions – expedient.

дифузія інновацій, глобалізація, регіон, технологія, основні засоби, заміна технології, diffusion of innovations, globalization, region, technology, fixed assets, replacement of technology

Стадницький Ю. І. Сучасна глобалізація як чинник змін у просторовій дифузії технологічних інновацій / Ю. І. Стадницький // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2008. – № 628 : Проблеми економіки та управління. – С. 319–325. – Бібліографія: 21 назвa.