Національний університет "Львівська політехніка"

У доповіді представлено сучасну популярну стратегію JIT «Just Іn Тime» («Якраз вчасно»), яка використовується у логістиці. Пропонуються розглянути методи її використання у бібліотечній справі на прикладі бібліотеки вищого навчального закладу. Представлено історію і досвід впровадження концепції JIT у бібліотеці університету Лазарського м. Варшава, окреслено характерні особливості застосування, наведено приклади та підкреслено переваги від її використання. Автор привертає увагу до актуальних проблем пристосування послуг бібліотеки до змін потреб користувачів, закликає використовувати нові і несподівані можливості і послуги. The report presents popular modern strategy JIT – “Just In Time” that is used in logistics. Methods of using this strategy in library activity are proposed on the examples of higher educational institution. History and experience of JIT conception introduction in the library of Lazarski University, Warsaw are shown, peculiarities of conception usage are distinguished and its advantages are underlined. The author pays attention to actual problems of adjusting library services to users’ needs and encourages using new and unexpected possibilities and services.

наукова бібліотека, JIT – бібліотека, користувачі бібліотек, бібліотечні послуги, scientific library, JIT – library, library users, library services

Stępień J. Just In Time. Usługi Biblioteki Akademickiej dostosowane do potrzeb jej użytkowników / J. Stępień // Сучасні проблеми діяльності бібліотеки в умовах інформаційного суспільства : матеріали п’ятої міжнародної науково-практичної конференції, 11–12 вересня 2013 року, Львів / Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Національний університет "Львівська політехніка", Науково-технічна бібліотека ; [редколегія : О. В. Шишка, Н. Е. Кунанець, Д. О. Тарасов, І. О. Бєлоус, Р. С. Самотий, А. І. Андрухів]. - Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2013. - С. 99-111. - Bibliografia: 10 nazw.