Крайова задача для лiнiйного гiперболiчного рiвняння зi змiнними коефiцiєнтами

Дослiджено крайову задачу (з даними на всiй границi областi) для лiнiйного неоднорiдного гiперболiчного рiвняння другого порядку зi змiнними за просторовими координатами коефiцiєнтами. Встановлено умови коректностi задачi та побудовано розв’язок у виглядi ряду за системою ортогональних функцiй. Для оцiнок знизу малих знаменникiв, що виникли при побудовi розв’язку задачi, використано метричний пiдхiд. The problem with data on the whole boundary of domain for linear non-homogeneous hyperbolic equation of the second order with variable in the spatial coordinates coefficients is investigated. The conditions of correctness of the problem are established and the solution in the form of series according to the system of orthogonal functions is constructed. For estimation of small denominators from below that appeared during the construction of the solution of the problem the metric approach is used.

крайова задача, гiперболiчнi рiвняння, метод Фур’є, малi знаменники, метричний пiдхiд, мiра Лебега, boundary-value problem, hyperbolic equation, Fourier method, small denominators, metric approach, Lebesque measure

Репетило C. М. Крайова задача для лiнiйного гiперболiчного рiвняння зi змiнними коефiцiєнтами / С. М. Репетило // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2009. – № 660 : Фізико-математичні науки. – С. 28–33. – Бібліографія: 23 назви.