2020-05-21

Видавництво Львівської політехніки
Lviv Politechnic Publishing House

A large number of researchers have studied and are now actively studying Internet marketing, SEO, SMM, ie, promoting and promoting their own organization in the social network and the web, and the conclusions are unanimous that social networks as a powerful platform, really high level, behind the terms of using all the rules of promotion, useful and interesting content, help to promote your own organization, your name and brand.

реклама, Інтернетмарктеинг, веб-простір, заклади вищої освіти (ЗВО), Інетрнет-реклама, веб-сайт, органи студентського самоврядування

Савчин Н. Застосування інтернет-маркетингу в процесі інформаційно-рекламного забезпечення діяльності органів студентського самоврядування / Надія-Соломія Савчин, Наталія Вовк // Інформація, комунікація, суспільство 2020 : матеріали 9-ї Міжнародної наукової конференції, 21–23 травня 2020 року, Львів. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2020. — С. 39–40. — (Інформаційні та комунікаційні технології в Internet та World Wide Web).