Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

На основі використання уточнених коефіцієнтів закону Планка проведено розрахунки ефективної довжини хвиль з урахуванням розкидів фільтрів та кривої видимості в діапазоні випромінювання 400-6000°С для візуальних пірометрів випромінювання у видимій та ближній до інфрачервоної ділянках спектра. Розраховано похибки апостеріорних поправок на випромінювальну здатність, викликаних розкидами ефективних довжин хвиль. Доведено доцільність апріорного введення згаданих поправок і метод реалізації для візуальних пірометрів. On the basis of usage of the Planck law updated factors, the calculations of an effective length of surges with allowance of filters spreads and visibility curve in radiation band 400-6000°C for visual radiation pyrometers in visible and short- range to infra-red areas of a spectrum are conducted. The errors apostiori of allowances for existance called in spreads of effective lengths surges are counted. The expediency of the prior introducing of the indicated corrections and method of implementation for visual pyrometers is demonstrated.

Гриневич Б. Ю. Обгрунтування доцільності введення апріорних поправок для різних типів прометрів випромнювання / Б. Ю. Гриневич, В. М. Засименко, П. Г. Столярчук // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2000. – № 389 : Автоматика, вимірювання та керування. – С. 53–58. – Бібліографія: 5 назв.