Вплив іонізуючого випромінювання та температурних обробок на оптичні властивості кристалів YAlO3 та LiNbO3, легованих іонами d- та f-елементів

Видавництво Державного університету "Львівська політехніка"

У статті представлені результати дослідження впливу гамма-опромінення та температурних обробок в окислюючій та відновлюючій атмосферах на оптичні властивості кристалів YAlO3 та LiNbO3. З’ясовується роль домішкових іонів (Nd, Er, Tm, Ho, Yb, Dy, Pr, Ce, Mn, Fe, Cr, Mg, Ca) в радіаційно- і термоіндукованих змінах оптичного поглинання досліджуваних кристалів. The paper presents the investigation results on influence of gamma irradiation and temperature treatments in oxidizing and reducing atmospheres on optical properties of YAlO3 and LiNbO3 crystals. The role of impurity ions (Nd, Er, Tm, Ho, Yb, Dy, Pr, Ce, Mn, Fe, Cr, Mg, Ca) in radiation and thermal induced changes of optical absorption of the crystals is studied.

Вплив іонізуйочого випромінювання та температурних обробок на оптичні властивості кристалів YAlO3 та LiNbO3, легованих іонами d- та f-елементів / Я. А. Жидачевський, А. О. Матковський, Д. Ю. Сугак, Д. І. Савицький, І. М. Сольський, Г. Лутц, І. Працка // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2000. – № 397 : Електроніка. – С. 3–11. – Бібліографія: 15 назв.