Experience in using modular social housing

2020-10-10

Видавництво Львівської політехніки
Lviv Politechnic Publishing House

Модульна архітектура на сьогодні активно використовується в будівництві, бо має чимало переваг в порівнянні з традиційним будівництвом. Такий тип проектування спрощує і пришвидшує процес створення не тільки соціального житла, але й студентських містечок, лікарень, коли відбувається епідемія і потрібно в швидкі терміни забезпечити хворих палатами, чи вийти з житлового дефіциту під час економічної кризи. Окрім того, що такий метод є практичним він набагато дешевший та екологічніший. В цій статті наведені приклади використання модулів у будівництві та архітектурі, щоб аргументувати актуальність й потребу використовувати модульну архітектуру та її розвивати. Використання технології модульного формування архітектурних об’єктів може вирішити термінові завдання в сучасному світі: подолання наслідків природних явищ, бойових дій, формування соціального та нішевого спеціалізованого житла. Наведені приклади не є нововведеннями, недосяжними чи не масштабованими через технологічні причини. Висвітлене питання лише показує необхідність поширення цих рішень у практиці. Ще одна причина використання модульної архітектури, передбачає змогу пришвидшити процес будівництва. Іноді у міському середовищі доводиться виходити за межі ділянки, щоб реалізувати будівництво, але є один нюанс, і він передбачає, що терміни реалізації будівництва в такому випадку скорочуються вдвічі, аніж, якби будівництво відбувалось лише на своїй ділянці. Таким чином, монтування модульної архутектури не тільки надає змогу пришвидшити будівництво, але й зекономити фінанси в схожих ситуаціях, коли на ділянці немає можливості розмістити великогабаритну будівельну техніку. Окрім цього, чимало архітектурних бюро розпочинає пропонувати не просто статичну модульну архітектуру, а зокрема ту, яка має змогу адаптуватися до різних кліматичних та топографічних умов. Це також надає шанс розробляти модулі для постійної експлуатації, а не лише для тимчасової. Такий метод трансформації непостійного житла під постійне враховує те, що модуль може доповнюватись іншою архітектурою під потреби замовника, що є дуже зручно. Тому, соціальне тимчасове житло з часом може стати постійним житлом для людей з різними вимогами та потребами.
The modular modular architecture is currently actively used in construction since it has many advantages over traditional construction. This type of design simplifies and speeds up the process of creating not only social housing, but also campuses and hospitals when there is an epidemic and you need to quickly provide patients with wards, or get out of the housing crisis during the economic crisis. In addition to being practical, it is much cheaper and more environmentally friendly. This article provides examples of the use of modules in construction and architecture to argue the relevance and need to use modular architecture and develop it. The use of the technology of modular formation of architectural objects can solve urgent problems in the modern world: overcoming the consequences of natural disasters, hostilities, the formation of social and niche specialized housing. These examples are not innovations that are unattainable or not scalable for technological reasons. The highlighted issue only shows the need to disseminate these solutions in practice.

modular construction, social housing, real estate market, housing for migrants, housing crisis, economic crisis

Lukyanchenko S. Experience in using modular social housing / Sofiya Lukyanchenko, Volodymyr Babyak, Igor Gnes // Architectural Studies. — Lviv : Lviv Politechnic Publishing House, 2020. — Vol 6. — No 2. — P. 194–197.