Видавництво Державного університету «Львівська політехніка»

Показано, що фрикційне зміцнення сірого чавуну СЧ 20 суттєво підвищує опір зношуванню під час тертя без мащення. Так, під час тертя пари сірий чавун - сірий чавун підвищення опору зношуванню кілець після фрикційного зміцнення становить 2,6...2,8 разів, а вкладок, які працювали з ними у парі, 1,8...1,9 разів порівняно з незміцненою парою. При питомому навантаженні більше 0,4 МПа незміцнена пара непрацездатна, а зміцнена працює нормально. It is shown, that the friction hardening of grey cast iron SCh 20 essentially increases the wear resistance under the friction without lubrication. Thus, under the friction a grey cast iron - grey cast iron couple the increase of wear resistance of rings after friction hardening is 2.6...2.8 times, and shells working with them in a couple - 1.8...1.9 times in comparison with nonhardening pair. Nonhardening couple is not serviceable by unit pressure more than 0.4 MPa, and hardening works normally.

Гурей І. Зносостійкість сірого чавуну після фрикційного зміцнення під час тертя без мащення / І. Гурей, Л. Плахтій // Вісник Державного університету «Львівська політехніка». – 2000. – № 394 : Оптимізація виробничих процесів і технічний контроль у машинобудуванні та приладобудуванні. – С. 111-116. – Бібліографія: 3 назви.