Розглянуто перспективи вирішення проблем енергоефективності у муніципаль- ному секторі міст України, окремі напрямки інноваційних процесів у сфері енерго- ефективності, зокрема розроблення та удосконалення програмного забезпечення здійснення процесів енергоефективності у муніципальному менеджменті. Розглянуто етапи ефективного енергоменеджменту на муніципальному рівні на прикладі західного регіону України та перешкоди для здійснення цих процесів.

In this article considered innovation of energy efficiency projects for budget institutions, which gives an ability to engage in external credit resources for it’s realization; application of information computing system for municipal energy management. The stages of effective energymanagement are considered at a municipal level on the example of the Western region of Ukraine and obstacle for realization of these processes.

енергоефективність, енергоменеджмент, ефективне використання, енергоресурсів, energy efficiency, energy management, effective using of energy resources

Копець Г. Р. Сучасні проблеми забезпечення енергоефективності у муніципальному секторі міст України / Г. Р. Копець // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2008. – № 628 : Проблеми економіки та управління. – С. 144–151. – Бібліографія: 8 назв.