На основі аналізу таких проблем сучасності, як перспектива екологічного колапсу, наукократизм, деструкція людської особистості та розчинення етнічної складової культури в універсальності технічного, визначаються імперативи людської життєдіяльності, реалізація яких, на думку авторів, допомогла б уникнути подальшого поширення вказаних небезпек. The present-day contradicions: possibility of ecological collapse, sciencecratizm, destruction of human individuality, and dissolution of ethnic element of culture under the conditions of universality of technology are examined in the article in order to define imperatives of human lifeactivity. On the authors’point of view, the imperatives action would help to avoid the expansion of indicated dangerous phenomena any further.

техногенна цивілізація, імператив людської життєдіяльності, екологічна проблема, technogenic civilization, imperative of human lifeactivity, ecological problem

Кам’янська Ю. Імперативи людської життєдіяльності у техногенній цивілізації: філософський аспект / Юлія Кам’янська, Володимир Мельник // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2006. – № 550 : Філософські науки. – С. 77–82. – Бібліографія: 8 назв.