Питання методології дослідження феномену конституційної реформи

Thumbnail Image

Видавництво Львівської політехніки

Розглянуто питання методології дослідження феномену конституційної реформи. Проаналізовано можливості використання діалектичного, аксіологічного і діяльнісного підходів у дослідженні конституційної реформи. Акцентовано на важливості використання історичного (історико-правового) методу та цінності системного, структурно-функціонального, юридико-догматичного, порівняльно-правового методів пізнання конституційної реформи. Доведено раціональність використання комплексного підходу до вивчення феномену конституційної реформи. В статье рассмотрены вопросы методологии исследования феномена конституционной реформы. Проанализированы возможности использования диалектического, аксиологического и деятельностного подходов в исследовании конституционной реформы. Акцентировано на важности использования исторического (историко- правового) метода и ценности системного, структурно-функционального, юридико-догматического, сравнительно-правового методов познания конституционной реформы. Доказано рациональность использования комплексного подхода к изучению феномена конституционной реформы. The questions of research methodology phenomenon constitutional reform. The possibilities of use of dialectic, axiological and activity approaches in the study of constitutional reform. The attention to the importance of using historical (historical and legal) method and the value of systematic, structural and functional, legal-dogmatic, comparative legal methods of knowledge of constitutional reform. We prove the rationality of the use of an integrated approach to the study of the phenomenon of constitutional reform.

конституція, конституційна реформа, методологія, методологія науки конституційного права, методологія дослідження конституційної реформи, конституция, конституционная реформа, методология, методология науки конституционного права, методология исследования конституционной реформы, constitution, constitutional reform, methodology, methodology of science of constitutional law, research methodology constitutional reform

Агафонова Н. В. Питання методології дослідження феномену конституційної реформи / Н. В. Агафонова // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». Серія: Юридичні науки : збірник наукових праць. – 2016. – № 845. – С. 320–326. – Бібліографія: 14 назв.

Endorsement

Review