Обґрунтовуються намагання згармонізувати темпоритмічні особливості світла-темряви (як моделі) на межі богословської та філософської спадщини Й. Сліпого. Осмислюється суперечливе, дисгармонійне функціонування елементів цієї моделі з погляду правдивості й моралі церковних діячів. Розкриваються реалії темряви і саморух світла. It is well-found endeavours to concord rate-rhythmical peculiarities of “light-darkness“ model within the limits of Joseph’s Slipyj’s theological and philosophical works. It is grasped contradictory, disharmonious function this model with the point of viev of the thruth and morality of church figures. It is eхposed eхpressions of the darkness and everlasting selfadvance of the light.

ідея, темрява, правда, темпоритмічний процес, неотомізм, філософія релігії, богослов’я, idea, light, darkness, thruth, rate-rhytmical process, neothomism, philosophy of religion, theology, світло

Тіменик З. Темпоритм і утвердження правди у моделі "Світло-темрява" (Зі спадщини Йосифа Сліпого) / Зиновій Тіменик // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2008. – № 607 : Філософські науки. – С. 85–89. – Бібліографія: 11 назв.