Соціотопографія - це кореляція громадської морфології міста та змін просторової структури, що розглядається в історичному розвитку. Для відтворення топографічних схем міста на послідовний ряд часових зрізів необхідно систематизовано використати низку спеціальних дисциплін, джерел та методик (які одночасно виступають спеціальними реставраційними дисциплінами), що в підсумку дозволяє об’єднати такі студії у “Вступ до соціотопографії”. The correlation of the social town’s morphology and the changes of it’s spase structure is named the socialtopografy. The reconstruction of the historical topography of the town forsome historicol periods is possible in the case of employment of the special methods, science branches and sources. The results of such testimonial are generalizing as the Introduction to Social and Topographical Analysis.

Долинська М. Л. «Вступ до соціотопографії» як узагальнений метод історико-архітектурних попередніх досліджень в реставрації архітектурних об’єктів / М. Л. Долинська // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2001. – № 429 : Архітектура. – С. 166–173. – Бібліографія: 43 назви.