Дослідження фазового складу поверхневих шарів на малолегованих сталях після хіміко-термічного та лазерного оброблення

Thumbnail Image

Методом магнітного фазового аналізу встановлено, що кількість залишкового аустеніту після лазерного зміцнення цементованого шару на сталі 18ХГТ, зростає у 1,5 раза порівняно з такою самою у шарах після об’ємного гартування, а температурний інтервал перетворення аустенітузалишкового у мартенсит привідпуску зсувається до 580 °С. Magnetic phase analysis of carburized layer on 18KhGT steel was carried out after laser and through quenching. The experimental results indicate that the amount of the retained austenite after laser treatment has 1,5 times increased in comparison with that in through quenching condition. At tempering austenite–martensite transformation range was shifted after laser strengthening upto 580 °C.

Дослідження фазового складу поверхневих шарів на малолегованих сталях після хіміко-термічногота лазерного оброблення / А. І. Кондир, А. К. Борисюк, С. Г. Швачко, С. І. Нарольський // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2000. – № 412 : Оптимізація виробничих процесів і технічний контроль у машинобудуванні та приладобудуванні. – С. 109-113. – Бібліографія: 6 назв.

Endorsement

Review