Локалізовані магнони

2005-03-01

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Недавно у праці Й. Щуленбурга, А. Гонекера, Й. Шнака, Й. Ріхтера та Г.-Й. Шмідта (Phys. Rev. Lett., 88, 167207 (2002)) було показано, що деякі квантові спінові антиферома- гнетики з конкуруючими (фрустрованими) міжспіновими взаємодіями можуть перебувати у станах, які візуалізуються як локалізовані магнони. Більше того, такі локалізовані магно- ни є станами з найменшими значеннями енергії для відповідних значень намагніченості, а тому вони визначають властивості системи при нульовій температурі у сильних магнітних полях. Зокрема вони приводять до стрибка намагніченості у кривій намагніченість-поле, залишкової ентропії і структурної нестійкості гратки при полі насичення. У статті оглянуто теоретичні результати, які було отримано у цій ділянці фізики магнетиків протягом останніх років.
Recently, in the paper by J. Schulenburg, A. Honecker, J. Schnack, J. Richter and H.-J. Schmidt (Phys. Rev. Lett., 88, 167207 (2002)) it has been shown that some frustrated quantum spin antiferromagnets may have as the eigenstates the so-called independent localized magnons. Moreover, such localized magnon states are the states with the lowest energy for the corresponding values of magnetization and therefore they determine the zero-temperature properties of the system in strong magnetic fields. In particular, they lead to a magnetization jump in the magnetization curve, a residual entropy and a structural lattice instability at the saturation field. In the present paper we review the results which have been obtained during the last years in this field of physics of magnets.

квантові антиферомагнетики, геометричні фрустрації, локалізовані магнони, намагніченість, залишкова ентропія, спін-пайєрлсова нестійкість, quantum antiferromagnets, geometrical frustrations, localized magnons, magnetization, residual entropy, spin-Peierls instability

Держко О. Локалізовані магнони / О. Держко // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005. — № 540 : Фізико-математичні науки. — С. 5–13. — (Актуальні проблеми фізико-математичних наук).

Endorsement

Review