Моніторинг витрат на управління якістю машинобудівних підприємств

Розглянуто питання моніторингу витрат на систему якості машинобудівного підприємства. Особливу увагу спрямовано на наукове вивчення питань впливу таких витрат на показники конкурентоспроможності продукції та підприємства загалом. Проаналізовано найновіші дослідження та публікації з питань облікування та аналізування витрат на забезпечення якості продукції. Проведено короткий огляд проблематики на прикладі вивчення практики якості машинобудівного підприємства. Зроблено висновки про можливість практичного застосування отриманих результатів та рекомендації щодо моніторингу витрат на системи якості на основі національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку. The issues of costs for quality system monitoring of machine-buiding company are reviewed. The main attention is attached to the scientific research of the issues of mentioned cost influence on the product and company competitiveness. In the article modern research and publications devoted to the issues of quality cost analysis are presented. The short review of the quality costs field based on practical activity of machine-building company is conducted. As the result of the research conclusions about practical application of received results are made and the recommendations concerning costs for quality sysem monitoring basing on national accounting scandards.

Шуляр Н. В. Моніторинг витрат на управління якістю машинобудівних підприємств / Н. В. Шуляр // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2009. – № 657 : Менеджмент та підприємництво в Україні: етапи становлення і проблеми розвитку. – С. 327–334. – Бібліографія: 6 назв.