Розглянуто основні концепції ідеї Бога в духовних творах Патріярха Йосифа Сліпого. Стверджується намагання Патріарха гармонізувати богословську традицію з принципами української філософії релігії, зокрема щодо триіпостасності Бога (Пресвятої Трійці). Іn article is considered mаіn concepts of the idea of God in Patriarch’s (Cardinal’s) Joseph’s Slipyj’s spiritual writing. Is confirmed about Patriarch’s attempt to concord the teological tradition with the principles of ukrainian philosophy of religion in regard to God (Trinity) specifically.

ідея, Бог, буття, пізнання, філософія релігії, богослов’я, філософія часу, idea, God, being, cognition, philosophy of religion, teology, philosophy of time

Тіменик З. Ідея Бога у спадщині Патріарха Йосифа Сліпого з погляду української філософії релігії / Зиновій Тіменик, Михайло Скалецький // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2007. – № 578 : Філософські науки. – С. 58–63. – Бібліографія: 17 назв.