Пружні властивості порід-колекторів

Національний університет “Львівська політехніка”

Одержані пружні постійні пісковиків Волино-Подільського регіону, які свідчать про те, що пружна симетрія ромбічна. Досліджені параметри анізотропії порід-колекторів за результатами ультразвукових вимірювань швидкостей пружних хвиль. Пропонується метод вимірювань параметрів анізотропії швидкостей пружних хвиль для здійснення неруйнівного контролю структури зцементованих пісковиків. Оценены упругие постоянные песчаников Волинь - Подольського района, которые свидетельствуют, что упругая симметрия ромбическая. Исследованы параметры анизотропии пород-коллекторов по результатам ультразвуковых измерений скоростей упругих волн. Предлагается метод измерений параметров анизотропии скоростей упругих волн для неразрушающего контроля структуры зцементированных песчаников. The elastic constants are appraised sandstonesof Volino – Podolskiy region, which testify that elastic symmetry is orthorhombic. The anisotropy parameters of rock-collectors are explored from the ultrasonic results measurements of elastic wave velocities. The method of measurings of anisotropy parameters of elastic wave velocities is offered for non-destructive control of structure of sandstones.

пружні постійні, акустичний тензор, стереопроекції швидкостей пружних хвиль, упругие постоянные, акустический тензор, стереопроекции скоростей упругих волн, elastic constants, acoustic tensor, stereoprojection of elastic waves velocities

Продайвода Г. Т. Пружні властивості порід-колекторів / Г. Т. Продайвода, С. А. Вижва, Ю. А. Онанко, А. П. Онанко // Геодинаміка.– 2011. – № 2 (11). – С. 251–253. – Бібліографія: с. 253.