Шляхи удосконалення організаційних форм адвокатського самоврядування в Україні

24-02-20

Видавництво Львівської політехніки
Lviv Politechnic Publishing House

Здійснено теоретичний аналіз шляхів удосконалення організаційних форм адвокатського самоврядування в Україні. Досліджено, що адвокатське самоврядування є чітким показником розвитку інституту адвокатури, міцної й незалежної адвокатської корпорації. Доведено, що на сучасному етапі судово-правової реформи, коли відбулося ставлення адвокатури як самоврядного інституту правової системи, завданням адвокатської спільноти є вдосконалення системи органів адвокатського самовряднування, виважений розподіл повноважень між органами адвокатського самоврядування та їх здійснення ефективно й відповідно до законодавства.
The theoretical analysis of ways of improvement of organizational forms of advocate selfgovernment is carried out in Ukraine. Investigational, that advocate self-government is the clear index of development of institute of advocacy, strong and independent advocate corporation. It is well-proven that on the modern stage of judicial-law reform, when the relation of advocacy took place as a selfgovernmentinstitute of the legal system, the task of advocate association is perfection of the system of organs of advocate self-government, self-weighted distribution of plenary powers between the organs of advocate self-government and their realization effectively and in accordance withlegislation.
Осуществлен теоретический анализ путей усовершенствования организационных форм адвокатского самоуправления в Украине. Исследовано, что адвокатское самоуправление является четким показателем развития института адвокатуры, крепкой и независимой адвокатской корпорации. Доказано, что на современном этапе судебно-правовой реформы, когда состоялось отношение адвокатуры как самоуправного института правовой системы, заданием адвокатского сообщества является совершенствование системы органов адвокатского самоуп равления, взвешенное распределение полномочий между органами адвокатского самоуправления и их осуществления эффективно и в соответствии с законодательством.

адвокат, адвокатура, адвокатське самоврядування, адвокатська діяльність, збори адвокатів, об’єднання адвокатів, адвокатська профспілка, адвокатський корпус, an advocate, advocacy, advocate self-government, advocate activity, collections of advocates, association of advocates, advocate trade union, is an advocate, адвокат, адвокатура, адвокатское самоуправление, адвокатская деятельность, собрания адвокатов, объединения адвокатов, адвокатский профсоюз, адвокатский корпус

Забзалюк Д. Шляхи удосконалення організаційних форм адвокатського самоврядування в Україні / Дмитро Забзалюк // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Юридичні науки. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2020. — Том 7. — № 1. — С. 30–36.