Національний університет «Львівська політехніка»

Враховуючи необхідність впровадження енергоефективних технології в галузі машинобудування, у вступі обґрунтовано актуальність подальших наукових досліджень під час створення високоефективного вібраційного технологічного обладнанням. Поширені одно- та двомасові механічні коливальні системи (МКС) не дозволяють максимально реалізувати динамічний потенціал вібраційних машин. Існуючі тримасові вібраційні машини, що здатні працювати у високоефективних міжрезонансних режимах роботи, мають низку недоліків, типов’язаних з їх реалізацією в якості промислового обладнання. Встановлено, що дослідження, проектування та впровадження нових високоефективних конструкцій вібраційних машин, створення нових методів їх розрахунку є актуальною проблематикою наукових досліджень в галузі вібраційної техніки, для вирішення якої в дисертаційній роботі було сформовано мету та завдання подальших теоретичних та експериментальних досліджень. Taking into account the need to introduce energy-efficient technologies in the field of mechanical engineering, the introduction substantiates the relevance of further scientific research during the creation of highly efficient vibrating technological equipment. Common single- and two-mass mechanical oscillating system (MOS) do not allow the maximum realization of the dynamic potential of vibrating machines. Existing three-mass vibrating machines capable of operating in highly efficient interresonance modes of operation have a number of disadvantages associated with their implementation as industrial equipment. It has been established that the research, design, and implementation of new highly efficient designs of vibrating machines, and the creation of new methods of their calculation is an actual issue of scientific research in the field of vibration technology, for the solution of which the aim and task of further theoretical and experimental research were formed in the dissertation.

дискретно-континуальна МКС, континуальна ділянка, вібраційний стіл, міжрезонансний режим роботи, електромагнітний привід, власна частота коливань, discrete-continuous oscillating system, continuous member, vibrating table, inter-resonance mode of operation, electromagnetic drive, the natural frequency of oscillations

Майструк П. В. Синтез дискретно-континуальних міжрезонансних коливальних систем вібраційних машин з електромагнітним приводом : дисертація на здобуття освітньо-наукового ступеня доктора філософії (PhD) : 131 – прикладна механіка / Павло Володимирович Майструк ; Міністерство освіти і науки України, Національний університет «Львівська політехніка». – Львів, 2023. – 279 с. – Бібліографія: с. 207–225 (165 назв).