На основі аналізу архівних матеріалів та історіографії зроблено спробу характеристики кадрової політики радянського режиму в Західних областях України після закінчення Другої світової війни. Спрямована на форсовану інтеграцію регіону у радянську політичну систему, вона передбачала опору насамперед на "перевірених" роками сталінського виховання партійних, радянських та господарських кадрів зі східних областей УРСР та інших республік СРСР. Відсутність достатньої кількості прибулих кадрів та необхідність формування серед місцевого українського населення соціальної бази тоталітарного режиму сприяла поступовому зростанню кількості місцевих "висуванців", особливо на другорядних посадах. In the article on the basis of archival materials and the current historiography an attempt is made to characterize the Soviet regime human resource policy in the Western regions of Ukraine after the Second World War. This policy was directed at the forced integration of these regions into the Soviet political system, first of all counting on the use of party, government and economic leaders from the Eastern regions of URSR and other republics of USSR, wto had been "verified" by years of Stalinist rule. The absence of a sufficient number of non-local employees and the necessite to create a social base for totalitarian regime amond local inhabitants led to the increasing employment of local “candidates”, especially in minors posts.

Гулай В. В. Кадрова політика радянського режиму в Західних областях України після завершення Другої світової війни (1945–1953 рр.) / В. В. Гулай // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2004. – № 502 : Держава та армія. – С. 110–116. – Бібліографія: 37 назв.