Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Розглянуто питання виникнення похибки від набутої в процесі тривалої експлуатації термоелектричної неоднорідності електродів термопар та її прояви під час вимірювання температури. На основі аналізу властивостей цієї похибки виконана класифікація існуючих методів корекції похибок часового дрейфу та власне неоднорідності термопар, а також розглянуто перспективні методи їх корекції. Рассмотрены вопросы возникновения погрешности из-за приобретенной в процессе длительной эксплуатации термоэлектрической неординарности электродов термопар и ее проявления при измерении температуры. На основании анализа свойств этой погрешности осуществлена классификация существующих методов коррекции погрешности временного дрейфа и собственно неординарности термопар, а также рассмотрены перспективные методы их коррекции. There are considered some problems of acquired error caused by long-term operation of thermocouple’s electrodes, which lead to their thermoelectric heterogeneity and influence of this heterogeneity on temperature measurement error. There is done the analysis of the properties of indicated above component of temperature error and it allow us to make the classification of exiting error correction methods orient on correction the time drift and heterogeneity. Also there are proposed the perspective methods of error correction for time drift and heterogeneity for thermocouples.

Дослідження похибки вимірювання температури від набутої термоелектричної неоднорідності електродів термопар / Надія Васильків, Орест Кочан, Володимир Кочан, Анатолій Саченко // Вимірювальна техніка та метрологія : міжвідомчий науково-технічний збірник / Національний університет "Львівська політехніка" ; відповідальний редактор Б. І. Стадник. – Львів : Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2009. – Випуск 70. – С. 110–116. – Бібліографія: 23 назви.